Kaip susikurti jaukų miegamąjį

Miegamasis - ko gero svarbiausia ir intymiausia kiekvienų namų vieta. Čia praleidžiame net trečdalį paros kasdien, o per visą gyvenimą maždaug 25-erius metus. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu, kad miegamojo aplinka asocijuotųsi su visapusišku komfortu ir atsipalaidavimu, buvimu su mylimiausiais žmonėmis.

Tam, kad svarbiausias namų kambarys taptų ramybės oaze, privalu tinkamai pasirinkti miegamojo baldus, labiausiai patinkančias spalvas bei pritaikyti apšvietimą. Taigi, trumpai apie kiekvieną miegamojo baldų elementą.

Lova

Lova - svarbiausia miegamojo baldų dalis, todėl jei dar tik ruošiatės ją pirkti, gerai apžiūrėkite gamintojų pasiūlą. Nuspręskite, ar norite prabangios, aKaip susikurti jaukų miegamąjįr kuklesnės, bet jaukios lovos. Ar jums labiau priimtinas metalo, odos, o gal medžio karkasas. Jei pageidaujate kažko išskirtinio arba tiesiog norite sutaupyti, reikės paieškoti kiek ilgiau. Tačiau neišsigąskite - šiais laikais miegamojo baldų pasiūla tikrai didelė, tad anksčiau ar vėliau išsirinksite savo svajonių lovą.

Renkantis lovą savo miegamajam, atkreipkite dėmesį į šiuos svarbius aspektus:

•    lova neturi būti perdaug didelių gabaritų ir trukdyti laisvai judėti po kambarį;
•    lova turi būti patvari, tvirtai stovėti ant kojų ir negirgždėti - tik tokiu atveju galėsite visiškai atsipalaiduoti;


Spinta ir spintelės prie lovos

Be lovos labai svarbūs miegamojo baldai yra drabužių spinta ir nedidelės spintelės prie lovos, kitaip dar vadinami naktiniais staliukais. Svarbiausias kriterijus renkantis šiuos baldus - kambario dydis. Jei Jūsų miegamasis didelis, drąsiai eksperimentuokite svarstydami įvairius variantus. Tik, be abejo, nepamirškite išlaikyti harmonijos ir juos suderinti tarpusavyje - juk kartais gražiausia tai, kas paprasta. Jei Jūsų miegamasis nedidelis, rinkitės į sieną įmontuotas drabužių spintas, kurios ne tik praktiškos, bet dažnai ir estetiškiau atrodo bei yra talpesnės. Veidrodinės tokių spintų durys yra puikus sprendimas, norint kad miegamojo erdvė optiškai šiek tiek padidėtų.


Apšvietimas


Miegamojo apšvietimas - itin svarbus elementas, darantis didelę įtaką jūsų namų jaukumui. Svarbiausia atsižvelgti į tai, kad pakankamai apšviestos turi būti tos vietos, kur prieš miegą mėgstame dar paskaityti ar užsiimti kita mėgstama veikla. Kita vertus, bendras miegamojo apšvietimas neturėtų būti per ryškus, kad neišsklaidytų romantiškos nuotaikos ir nuteiktų maloniam poilsiui su mylimu žmogumi.
Idealus variantas - kai miegamajame yra kelios skirtingo intensyvumo apšvietimo lempos, kurias galėsite panaudoti pagal poreikį.

Kaip susikurti jaukų miegamąjį
Miegamojo spalvos

Miegamojo kambario dekorui dažniausiai naudojamos neryškios pastelinės spalvos, sukuriančios ramybės ir atsipalaidavimo pojūčius ir leidžiančios akims bei kūnui pailsėti. Renkantis miegamojo spalvą, svarbiausia ne aklai vadovautis mada, o atsižvelgti į savo ir mylimo žmogaus pomėgius, pasirinkti tas spalvas, kurios būtent jums sukuria komforto ir romantikos jausmus.

Pateikiame keletą spalvų apibūdinimų, kurie galbūt padės jums lengviau išsirinkti:
•    mėlyna - dangaus ir jūros spalva - švelniai atpalaiduoja, sukuria ramybės ir harmonijos pojūčius;
•    žalia, žalsva - gamtos, gyvybingumo spalvos - taip pat ypatingai atpalaiduoja, suartina su gamta, suteikia miegamajam kambariui gyvumo ir gaivos pojūčius;
•    balta - neutrali, erdvumo ir švaros pojūčius išlaisvinanti spalva, išryškina kambario detales, dekoro elementus, tinka minimalistinį stilių mėgstantiems žmonėms;
•    geltona, oranžinė - ryškios spalvos, kurių akcentai miegamąjį tarsi pripildo saulės spinduliais ir džiugia nuotaika;
•    alyvinė, rožinė, raudona - “pretenzingesnės” spalvos, paprastai rečiau pasirenkamos miegamojo dekorui. Visgi tokiomis spalvomis nudažytas miegamasis savininkams padeda pajusti ypatingos romantikos dvelksmą, o svečiams byloja apie šeimininkų individualumą ir išskirtinį stiliaus pojūtį.

Jaukus miegamasis paprastai yra toks, kuriame vyrauja švelnios spalvos, aptakios formos, o  dekoras padeda kurti harmonijos įspūdį. Tačiau jūsų miegamajame turi būti tai, kas būtent jums leidžia atsipalaiduoti ir ramiai ilsėtis kiekvieną naktį.
Straipsnių paieška Ieškoti